Вирощування гливи - від закупівлі до утилізації грибних блоків

Гриби - багаті на білок і амінокислоти продукти, які необхідні нам для повноцінної життєдіяльності. Існує маса різних видів їстівних грибів, які зазвичай ростуть в лісах. Не завжди можна їх знайти, оскільки для їх росту необхідна сприятлива погода (тепло, достатня кількість вологи). Але є можливість в штучно створених умовах вирощувати певні види. Одними з популярних є гриби гливи. Вирощування їх - процес не дуже складний, тому досить поширений.

Технологічний цикл вирощування гливи складається з декількох етапів:
1) підготовка - включає в себе транспортування грибних блоків і завантаження камер.
Транспортування відбувається з дотриманням деяких умов. Перевозити субстратні блоки потрібно в транспорті з термобудкою або рефрижератором (оптимальна температура від +10 до + 16оС). Тривалість перевезення не повинна перевищувати 12 годин.
Завантаження камер виконується вручну або механічним способом. Заздалегідь приміщення та обладнання піддаються профілактичним заходам. При розвантаженні не допускаються механічні пошкодження камер, поліетиленової плівки. Після виконання процедури встановлення блоків на стелажі, необхідно зробити перфорацію новими лезами. Все це відбувається в один день.

2) культивування. Процес відбувається в кілька фаз:
- інкубація - створюються певні умови для росту грибів. Включають в себе такі параметри, як температура приміщення, вологість, режим вентиляції. Причому ці показники регулюються в залежності від того, який етап інкубації відбувається. Ця фаза займає 14 днів. В кінці етапу інкубації блоки повинні бути щільними, під плівкою - прозорий конденсат, відкрита зона перфорації - підсушеною. Температура приміщення - 22оС;
- ініціалізація плодоношення (фаза охолодження) - займає 3-4 дні і характеризується зниженням температури до + 16оС;
- плодоношення 1 хвилі починається на 18-й день. Спочатку масово утворюються примордії, а починаючи з 22-го і по 27-й день, триває збір врожаю. Гриби треба збирати в пластикову тару. Зняття грибів відбувається обома руками, залишки субстрату на підставі зростка обчищають ножем. Укладати гриби в ящик потрібно зростком вниз в 1-2 яруси. Після збору гриби виносяться на охолодження;
- відпочинок між плодоношенням - відбувається з 28 по 34-й день. Температура приміщення підвищується до + 20оС;
- охолодження - з 35 по 38 день йде підготовка до плодоношення 2 хвилі. Температура приміщення знову опускається до 16оС;
- плодоношення 2 хвилі - повторно утворюються примордії, а починаючи з 46 дня, починається збір врожаю 2 хвилі;
- винос блоків, профілактичні заходи, підготовка приміщення до наступного циклу (55-60 дні).
Слід знати, що після пройденого циклу грибні блоки не можна зберігати, вони підлягають утилізації. Після цього потрібно провести ретельне прибирання приміщення, побілити стіни і стелю, а також провести ревізію устаткування.
Якщо ви хочете зайнятися вирощуванням гливи, досить купити грибні блоки і створити необхідні умови. Дотримання всіх необхідних правил дозволить вам отримати хороший урожай двічі за один цикл.